Sandomierz, Kazimierz Dolny

Program wycieczki

Dzień 1

Wyjazd w godzinach porannych, przejazd do KUROZWĘK – zwiedzanie PAŁACU z przewodnikiem, MINI ZOO i SAFARI. Przejazd do BARANOWA SANDOMIERSKIEGO – zwiedzanie RENESANSOWEGO ZAMKU z przewodnikiem. Następnie przejazd do UJAZDU – zwiedzanie ruin ZAMKU KRZYŻTOPÓR – pełna magii i tajemniczości ruina zagubiona wśród pól i wzgórz ziemi opatowskiej, z dala od głównych dróg i szlaków. Jest zabytkiem klasy międzynarodowej, wyjątkowym, chociaż mocno zniszczonym. Przejazd do ośrodka noclegowego, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2

Śniadanie, następnie przejazd do SANDOMIERZA – spotkanie z przewodnikiem – rejs statkiem, zwiedzanie miasta: PODZIEMNA TRASA TURYSTYCZNA czyli słynne PODDZIEMNE SANDOMIERSKIE LOCHY, wejście na BRAMĘ OPATOWSKĄ, BAZYLIKA KATEDRALNA – najpiękniejszy kościół w tej części Polski, w którym modlili się królowie. Kolejno dalej przejście w stronę STAREGO MIASTA, DZIEDZINIEC ZAMKOWY, RYNEK, RATUSZ, ZABYTKOWE KAMIENICZKI, UCHO IGIELNE, COLLEGIUM GASTOMIANUM, DOM DŁUGOSZ – jak czas pozwoli to dodatkowo przechodzimy sandomierskimi wąwozami. Przejazd na nocleg, obiadokolacja.

Dzień 3

Śniadanie, wykwaterowanie, wyjazd w kierunku KAZIMIERZA DOLNEGO – nazywany jest „PERŁĄ NAD WISŁĄ” – zwiedzanie miasta z przewodnikiem m.in.: RYNEK, KLASZTOR REFORMATORÓW, KOŚCIÓŁ FARNY, SPICHLERZ MIKOŁAJA PRZYBYŁY, RUINY ZAMKU OBRONNEGO, wejście na BASZTĘ i GÓRĘ TRZECH KRZYŻY – skąd rozciąga się przepiękna panorama na całe miasto. Następnie przejazd do KOZŁÓWKI, zwiedzanie ZESPOŁU PAŁACOWO-PARKOWEGO rodziny ZAMOYSKICH, gdzie zachował się autentyczny wystrój z przełomu XIX wieku i XX wieku z niezwykła kolekcja malarstwa, mebli, rzeźb, porcelany. Przejazd do NAŁĘCZOWA, spacer po PARKU ZDROJOWYM i PIJALNI WÓD MINERALNYCJ, PAŁAC MAŁACHOWSKICH, MUZEUM STEFANA ŻEROMSKIEGO. Wyjazd w drogę powrotną, zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych.

CENA: od 580 zł/os

CENA ZAWIERA:

 • przejazd autokarem o podwyższonym standardzie
 • 2 noclegi w hotelach **/***
 • pokoje 2-3 os. z łazienkami
 • 2 śniadanie i 2 obiadokolacje
 • opłaty drogowe i parkingowe
 • opiekę pilota
 • ubezpieczenie NNW
 • podatek Vat

Dodatkowe koszty programowe (bilety wstępu, lokalni przewodnicy):

Aby zarezerwować wycieczkę wystarczy jeden telefon lub mail, my zajmiemy się resztą!

 • Termin oraz cenę wycieczki ustalamy indywidualnie z klientem w oparciu o lokalizację szkoły oraz ilość uczestników
 • Telefonicznie lub mailowo ustalamy szczegóły wycieczki z dobranymi atrakcjami (przedstawiony powyżej program jest tylko propozycją, którą możemy zmodyfikować i dostosować do Państwa potrzeb)
 • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie

Zarówno Kazimierz Dolny jak i Sandomierz to miasta ze wspaniałą historią i idealna destynacja dla osób lubiących zwiedzać. W obu miejscowościach czekają na Państwa wspaniałe zabytki jak i sposoby na spędzenie wolnego czasu. Do zwiedzania polecają się mini zoo, zamki, lochy, kościoły i inne ciekawe miejsca. Zarówno Sandomierz jak i Kazimierz Dolny to miasta przepełnione wspaniałą atmosferą, historią oraz dobrą kuchnią, gdzie zjesz bardzo dobry obiad lub deser.