Gliwice

KOLEJKOWO, RADIOSTACJA GLIWICKA PALMIARNIA

Gliwice – Palmiarnia miejska – składa się z pięciu pawilonów tematycznych – piąty, akwarystyczny, oddano do użytku w roku 2012. W pierwszych czterech, oprócz egzotycznych roślin, znajdują się również terraria z gadami, akwaria z żółwiami i płaszczkami, klatki z egzotycznymi papugami i kanarkami. Rośnie w niej ponad 5600 roślin, a najstarsze okazy mają ponad 150 lat.

Radiostacja Gliwicka – zwiedzanie radiostacji powstałej w 1933r., jej maszt o wysokości 111 m daje jej status najwyższej istniejącej, zbudowanej w całości z drewna, konstrukcji w Europie oraz najwyższej drewnianej wieży nadawczej na świecie,Park Sensoryczny atrakcja położona tuż obok Radiostacji Gliwickiej, zapoznaje zwiedzających ze zjawiskami związanymi z dźwiękiem)

Kolejkowo – miniaturowy świat pociągów oraz samochodów. To także jedyna makieta w Polsce, na której pływa statek. W „Kolejkowym świecie” zmianie ulegają pory dnia: dzień trwa 9 minut, po których następuje noc, zapalają się uliczne latarnie oraz światła w budynkach. Twórcy Kolejkowa dołożyli wszelkich starań aby jak najdokładniej odwzorować rzeczywistość śląskich miasteczek.

MARINA GLIWICE – PRZYSTAŃ MOTOROWODNA

W czasie rejsu dowiemy się o historii i żegludze na Kanale Gliwickim oraz o tym, jak działa śluza. Omówione są również zasady bezpieczeństwa na wodzie. Rejsy organizowane przez firmę to świetna okazja do odbycia tematycznych lekcji z zakresu biologii, przyrody, geografii i historii.

Wycieczki – rejsy edukacyjne dla szkół pozwalają wyrobić i doskonalić zdolności obserwacyjne ucznia, rozwijają myślenie, przyczyniają się do kształtowania naukowego poglądu na świat, sprzyjają rozwijaniu spostrzegawczości, pozostawiają silne, niezapomniane wrażenia, przyczyniają się również do trwałego zapamiętywania nabytych wiadomości.

1. Zwiedzanie portu i rejs przez śluzę Łabędy.
Czas ok. 1h. Rejs odbywa się statkiem Foxtrot lub Samba.

2. W Krainie Kormoranów – trzygodzinny rejs do Kolonii Kormoranów
Przepłynięcie śluzy Łabędy, po drodze panorama jeziora Dzierżno Duże, podpłynięcie do siedliska kormoranów i powrót do Mariny Gliwice. Długość trasy 20 km, czas ok 3h. Istnieje możliwość zjedzenia obiadu na terenie Mariny Gliwice – ok. 30 zł od osoby lub przygotowanie kiełbasek z grilla z pieczywem i dodatkami – ok. 15 zł od osoby.

3. Dodatkowe opcje
Do każdej z powyższych opcji dodatkowo po rejsie, na lądzie, istnieje możliwość organizacji warsztatów plastycznych, szantowych, bosmańskich z zakresu nauki wiązania węzłów żeglarskich

4. Nowości w ofercie
Od sezonu 2015 mamy również nowość w ofercie, dostosowaną do potrzeb uczniów techników mechanicznych i samochodowych. Oferujemy lekcje z zakresu budowy silników zaburtowych oraz naukę obsługi takiego silnika na wodzie.

5. Oferta dla szkół technicznych
Kolejną ofertą dla uczniów szkół technicznych jest rejs przez śluzę Łabędy oraz zwiedzenie Huty Łabędy. Czas trwania 4 godziny.

6. Oferta dla osób niepełnosprawnych
Nasza oferta jest skierowana również do uczniów niepełnosprawnych. Od 2014 roku aktywnie współpracujemy ze Stowarzyszeniem Żeglarzy Niepełnosprawnych. Dostosowanie rejsu pod kątem uczniów niepełnosprawnych nie stanowi dla nas problemu.

CENA: od 75 zł

CENA ZAWIERA:

  • przejazd autokarem o podwyższonym standardzie
  • opłaty drogowe i parkingowe
  • opiekę pilota/przewodnika
  • miejsca gratis dla opiekunów
  • ubezpieczenie NNW
  • podatek Vat

Dodatkowe koszty programowe (bilety wstępu, lokalni przewodnicy):

  • Aby zarezerwować wycieczkę wystarczy jeden telefon lub mail, my zajmiemy się resztą!
  • Termin oraz cenę wycieczki ustalamy indywidualnie z klientem w oparciu o lokalizację szkoły oraz ilość uczestników
  • Telefonicznie lub mailowo ustalamy szczegóły wycieczki z dobranymi atrakcjami (przedstawiony powyżej program jest tylko propozycją, którą możemy zmodyfikować i dostosować do Państwa potrzeb)
  • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie