Kraków

Kraków – miasto królewskie

Pełna legend, bezcennych zabytków architektury i sztuki oraz oaz dobrej zabawy, historyczna stolica Polski z centrum wpisanym od ponad 40 lat na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, oczarowuje od pierwszego wejrzenia. Założony przez mitycznego Kraka gród nad Wisłą łatwo się zwiedza. Tysiąc lat historii zaklęte w jednym miejscu….
Wzgórze Wawelskie to jedno z najważniejszych miejsc w naszej historii, które bez wątpienia zajmuje znaczące miejsce w świadomości zbiorowej Polaków. Od czasów panowania Kazimierza Odnowiciela (XI w.) Wawel był wszak siedzibą naszych monarchów, którzy właśnie w murach Wawelskiego Zamku rozwiązywali kluczowe problemy polityczne i przeżywali osobiste dramaty. Dwór królewski i katedra biskupia przyciągały największych artystów i najbardziej światłe umysły.
Chcielibyśmy zaprosić Was na zwiedzanie Wawelu, który oczarowuje bogactwem swojej historii i niemal mistyczną atmosferą. Ta wycieczka to unikatowa okazja, aby zachwycić się najwyższej klasy architekturą z różnych epok – od średniowiecza do XIX stulecia – oraz usłyszeć najbardziej fascynujące historie dotyczące Wawelu. Wystarczy minąć Barbakan i Bramę Floriańską, aby znaleźć się w zupełnie innym świecie – najstarszej części Krakowa, która ocalała z wojennej zawieruchy. Tu każda emanująca elegancją i szykiem kamienica ma swoją historię. Na Rynku Głównym Starego Miasta królują kwiaciarki, stukają kopytami o bruk konie ciągnące stylowe dorożki, może zaczarowane jak w wierszu Gałczyńskiego? Są też gołębie unoszące się nad Bazyliką Mariacką i Sukiennicami, w których jak przed wiekami kwitnie handel: wyrobami z bursztynu i srebra, rękodziełem artystycznym, miniaturami szopek krakowskich, regionalnymi strojami i innymi pamiątkami.

CENA: od 95 zł

CENA ZAWIERA

  • transport autokarem klasy LUX
  • bilety wstępu: Dzwon Zygmunta, Groby Królewskie, Muzeum w podziemiach Rynku
  • usługa przewodnicka
  • miejsca gratis dla opiekunów
  • podatek VAT
  • ubezpieczenie

Aby zarezerwować wycieczkę wystarczy jeden telefon lub mail, my zajmiemy się resztą!

  • Termin oraz cenę wycieczki ustalamy indywidualnie z klientem w oparciu o lokalizację szkoły oraz ilość uczestników
  • Telefonicznie lub mailowo ustalamy szczegóły wycieczki z dobranymi atrakcjami (przedstawiony powyżej program jest tylko propozycją, którą możemy zmodyfikować i dostosować do Państwa potrzeb)
  • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie