Wycieczki górskie

PROPONOWANE ATRAKCJE DO WYBORU:

Wycieczka górska, 1 dzień

Wycieczka górska na niektórych trasach z odpoczynkiem w jednym ze schronisk PTTK to świetna propozycja na szkolną wycieczkę. W przypadku niektórych tras możliwy jest dojazd do punktów wyjściowych pociągiem. W trakcie wycieczki istnieje możliwość zorganizowania ogniska. Przedstawiamy kilka wybranych popularnych tras. Zapraszamy na inne szlaki, które opracowujemy za zapytanie.

Nasze propozycje:

1. Beskid Mały – Magurka Wilkowicka (909 m.n.p.m.) – dojazd do Bielska-Białej. Łatwa trasa dla każdej grupy wiekowej. Możliwość dojazdu do punktu wyjściowego pociągiem i komunikacją miejską (Bielsko-Biała). Czas przejścia około 3 – 4 godzin w obie strony w zależności od wybranej trasy.

2. Beskid Śląski – Kozia Góra (686 m.n.p.m.) – dojazd do Bielska-Białej. Łatwy szlak polecany głównie dla najmłodszych. Możliwość dojazdu do punktu wyjściowego pociągiem i komunikacją miejską (Bielsko-Biała). Wyjście z Cygańskiego Lasu (Bielsko-Biała) trasą wzdłuż dawnego toru saneczkowego na szczyt Koziej Góry do schroniska Stefanka. Czas przejścia około 2.5 godziny w obie strony.

3. Beskid Śląski – Szyndzielnia (1028 m.n.p.m.) i Klimczok (1117 m.n.p.m.) – dojazd do Bielska-Białej. Wyjazd kolejką na Szyndzielnię. Na trasie i ze szczytów piękne widoki na Pasmo Babiej Góry, Kotlinę Żywiecką, Pasmo Pilska, a przy ładnej pogodzie na Tatry. Czas przejścia około 5 – 6 godzin w obie strony.

4. Beskid Śląski – Skrzyczne (1257 m.n.p.m.) + Malinowska Skała (1152 m.n.p.m.). Dojazd do Szczyrku. Niezwykle malownicza trasa z pięknymi widokami na pasma beskidzkie, Masyw Babiej Góry i Kotlinę Żywiecką. Możliwość dojazdu do punktu wyjściowego pociągiem i komunikacją miejską. Wyjazd kolejką krzesełkową na Skrzyczne. Przejście na Malinowską Skałę, na Malinów i do Przełęczy Salmopolskiej. Czas przejścia około 3 godzin. W odwróconej kolejności z Salmopolu przez Malinowską Skałę na Skrzyczne, zejście pieszo do Szczyrku (bez korzystania z kolejki). Czas przejścia około 4.5 godziny.

5. Beskid Żywiecki – Wielka Racza (1236 m.n.p.m.). Dojazd do Rycerki Górnej. Szczyt słynie ze wspaniałych widoków na cały Beskid Żywiecki, Śląski, Małą Fatrę i Tatry. Czas przejścia około 4.5 – 5.5 godziny.

6. Beskid Śląski – Barania Góra (1220 m.n.p.m.). Dojazd do Wisły Czarnego. Przejście Doliną Białej Wisełki przez Kaskady Rodła ścieżką edukacyjno – przyrodniczą. Panorama ze szczytu Baraniej Góry – wejście na wieżę widokową, powrót do Wisły, Istebnej lub Kamesznicy. Czas przejścia około 4.5 – 5.5 godziny.

7. Babia Góra (1725 m.n.p.m.) – dojazd do Zawoi. Przejście z Przełęczy Krowiarki – Babia Góra (1725 m) do Schroniska PTTK na Markowych Szczawinach (odpoczynek i zwiedzanie Muzeum Turystyki Górskiej). Przez grzbiet Masywu Babiogórskiego przebiega Europejski Dział Wodny oddzielający zlewisko Morza Czarnego od zlewiska Morza Bałtyckiego. Na trasie przewodnik przekazuje wiedzę z zakresu hydrologii, gospodarce leśnej, obszarach chronionych, drzewostanie, piętrach roślinności, a także o pasterstwie, kulturze, architekturze i tradycji. Czas przejścia około 5.5 godziny w obie strony.

CENA: od 75 zł

CENA ZAWIERA:

  • przejazd autokarem o podwyższonym standardzie
  • opłaty drogowe i parkingowe
  • opiekę pilota/przewodnika
  • miejsca gratis dla opiekunów
  • ubezpieczenie NNW
  • podatek Vat

Dodatkowe koszty programowe (bilety wstępu, lokalni przewodnicy):

Aby zarezerwować wycieczkę wystarczy jeden telefon lub mail, my zajmiemy się resztą!

  • Termin oraz cenę wycieczki ustalamy indywidualnie z klientem w oparciu o lokalizację szkoły oraz ilość uczestników
  • Telefonicznie lub mailowo ustalamy szczegóły wycieczki z dobranymi atrakcjami (przedstawiony powyżej program jest tylko propozycją, którą możemy zmodyfikować i dostosować do Państwa potrzeb)
  • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie