Wczasy Hurghada Egipt

Od wioski rybackiej do resortu turystycznego

Hurghada to jeden z popularniejszych, równocześnie najstarszych resortów Egiptu.

Hurghada 5 gwiazdekGromadzi u siebie nie tylko otaczające piękno i klimat, ale także wszystkie uroki podwodnego świata, takie jak koralowce i egzotyczne stworzenia Morza Czerwonego. Tak jak to miało miejsce w przypadków innych lokalizacji, tak samo Hurghada była niegdyś niewielką wioską rybacką, która ze względu na atrakcyjną lokalizację została przekształcona w resort turystyczny z białymi plażami oraz czystą wodą, cieszący się dużą popularnością szczególnie wśród Europejczyków.

Hurghada ze względu na swoje przybrzeżne położenie jest bogata w liczne plaże ciągnące się wzdłuż wybrzeża, w związku z czym to właśnie tutaj powstało najwięcej hoteli oraz atrakcji turystycznych.

Nurkowanie

Hurghada all inclusive Tak jak w pozostałych regionach, tak samo w Hurghadzie znajdziesz najlepsze miejsca do nurkowania. Ta błękitna woda Morza Czerwonego jest tak czysta i płytka, że spokojnie możesz nurkować wraz z dziećmi z gwarancją wspaniałych widoków na podwodny świat, egzotyczne ryby oraz rafę koralową. Niektóre z najlepszych miejsc do nurkowania znajdują się w pobliżu Hurghady, np. Utopia, na której można zobaczyć różnorodne rafy koralowe, czy plaża Makadi znana z przejrzystych, czystych wód. Natomiast w Parku Narodowym Giftun Islands, czeka na Ciebie turkusowa woda oraz… delfiny!

Rejs łodzią podwodną?

Jeżeli spędzisz już wystarczającą ilość czasu na słońcu i plaży to pora zobaczyć co więcej Hurghada ma do zaoferowania. Pozostając w tematach okołowodnych to rejs łodzią podwodną powinien znaleźć się na szczycie listy do zrobienia podczas wakacji w Egipcie. Nie jest to popularny sposób na spędzanie wolnego czasu, ani z pewnością łatwy do zrealizowania gdziekolwiek indziej.

Idealnie sprawdzi się jako sposób na spędzenie czasu razem z dziećmi.

Hurghada wylot z KatowicPodczas wycieczki będziesz mieć okazję zwiedzenia podwodnego świata wybrzeży Hurghady i okolicznych wysp, z bliska przyjrzeć się wyjątkowej rafie koralowej, morskim zwierzętom oraz wypatrzeć zatopione skrzynie ze skarbami. Po dniu pełnym wrażeń możesz udać się na długi spacer wzdłuż linii brzegowej na promenadzie w Hurghada Corniche i Marinie. Oba miejsca to gwarancja atrakcyjnych widoków i wytchnienia po całym dniu. To tutaj znajdziesz także najlepsze restauracje oraz sklepy.

Łódź podwodna Hurghada Egipt

Quadem po pustyni!

Jeżeli jesteś fanem przygody i lubisz adrenalinę to koniecznie zapoznaj się z ofertą na Quad safari, czyli jazdę quadem po okolicznej pustyni. Taka forma zwiedzenia i rozrywki to także opcja dla tych, którzy kochają piękne widoki, chcą zrobić wyjątkowe, pamiątkowe zdjęcia z wakacji – towarzyszący przejażdżce zachód słońca zachwyci każdego.

Podczas wycieczki masz do dyspozycji wybór opiekuna w języku polskim, angielskim, niemieckim, rosyjskim, francuskim i innych, a każda wycieczka może zostać urozmaicona o dodatkowe atrakcje, takie jak herbata w oazie, odwiedziny w wiosce Beduinów czy jazda na wielbłądzie.

Ofert do wyboru jest wiele, różnią się ceną i zakresem atrakcji, polecamy zapoznać się z kilkoma z nich przed podjęciem decyzji. Większość ofert dostępne jest dla osób powyżej 16. roku życia.

Quad Safari Hughada Egipt

Co musisz wiedzieć przed wizytą w Hurghadzie

  • najlepszy czas na odwiedzenie tego regionu, jeżeli pasjonują Cię sporty wodne to późna wiosna, wtedy zarówno poziom wody jak i temperatura są idealne do spędzania czasu w wodzie. Najlepiej unikać podróży w te regiony w miesiącach od czerwca do sierpnia, ze względu na bardzo wysokie temperatury, natomiast w miesiące zimowe warto pamiętać o ciepłych strojach do pływania i sportu,
  • jeżeli planujesz wakacje w Egipcie to w każdym regionie, także w Hurghadzie, będziesz potrzebował wizy. Koszt wyrobienia wizy na 30 dni to $22, a sam proces wyrabiania dokumentu nie jest skomplikowany i czasochłonny,
  • bezpieczeństwo to coś co najbardziej niepokoi osoby planujące wypoczynek w Egipcie, jednak obecnie wszelkie kurorty turystyczne są raczej bezpieczne, na ulicach i plażach można spotkać patrole policji dbające o bezpieczeństwo turystów,
  • pakując się na wczasy do Egiptu koniecznie pamiętaj o spakowaniu sprayu na komary oraz kremu do opalania z najmocniejszym dostępnym filtrem!

Zobacz także: